Chcesz korzystnie wymienić złotówki na jakąś obcą walutę? Zapomnij o wyprawach do tradycyjnych kantorów! Już teraz zrób to w Internecie – to nie tylko znacznie wygodniejsze, ale przede wszystkim również pozwoli Ci zaoszczędzić masę kasy. Jak to działa? Zobacz w tym wpisie.

Internetowe punkty wymiany walut powstają niczym przysłowiowe grzyby po deszczu. Jeszcze kilka lat temu internauci chcący wymienić złotówki na inną walutę nie mieli zbytniego wyboru – pozostawał im jedynie mało korzystny kurs bankowy. A dziś, gdy chcesz wymienić PLN na Euro czy USD, wystarczy jedynie kilka kliknięć!

Jak to działa?

Kantory internetowe operują na takiej samej zasadzie jak wszystkie inne przelewy. Jeżeli chcesz wymienić pieniądze to wystarczy, że przelejesz wybraną kwotę na wskazane przez właściciela kantoru internetowego konto. Następnie, w ciągu kilku godzin otrzymasz równowartość tej kwoty, tyle tylko że zamienioną na inną walutę! Prawda, że proste?

Jakie koszty?

Korzystanie z internetowych kantorów nie wiąże się (póki co) z żadnymi dodatkowymi opłatami. Jedynym kosztem jaki ponosimy jest oczywiście ryzyko kursowe, natomiast kwoty wymiany są i tak znacznie korzystniejsze niż w punktach stacjonarnych. W zasadzie kursy walut są maksymalnie zbliżone do notowań Narodowego Banku Polskiego, co pozwala naprawdę sporo zaoszczędzić.

Na co uważać?

Generalnie, kantory internetowe są instytucjami, które zapewniają raczej wysokie bezpieczeństwo transakcji. Oczywiście, jak przy każdej transakcji online, tak i tutaj musimy niezmiernie uważać na nasze dane. Raczej nie polecamy korzystania z internetowych kantorów na współdzielonych komputerach czy też w obcych sieciach. Niezwykle istotne jest również wpisywanie poprawnie wszystkich danych – w przeciwnym wypadku, nie mamy szans na rekompensatę, a wymieniona kwota przepadnie. A trochę szkoda byłoby stracić, skoro można zarobić, prawda?

Podsumowanie

Niezależnie od tego czy planujesz podróż zagranicę czy też chcesz kupować coś w obcych walutach, warto zainteresować się ofertą kantorów online. To idealny sposób na całkiem spore oszczędności przy okazji wymiany złotówek na inne waluty. Przekonaj się sam!

One thought on “WYMIANA WALUT W INTERNECIE – WARTO?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *