Marzeniem kobiet, są gęste, zdrowo wyglądające i mocne włosy. Niestety, większość pań narzeka na trudno układające się czy cienkie włosy. Zamiast zamartwiać się kiepskim stanem swojej fryzury, należy sięgnąć po sprawdzone preparaty i środki do pielęgnacji włosów. Podpowiadamy, jakie składniki powinny się w nich znaleźć i dlaczego.

Włosy w opałach

Najwięcej problemów z włosami miewają blondynki, bo chociaż ich czupryny należą do najbujniejszych, to jednocześnie ich włosy są niezwykle cienkie oraz bardzo podatne na uszkodzenia. Widząc kiepską kondycję swojej fryzury, panie zazwyczaj sięgają natychmiast po silne kosmetyki do stylizacji, zamiast inwestować w dobre i sprawdzone środki pielęgnacyjne. Nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób niszczą – już i tak osłabioną – strukturę włosów. Z czasem mogą nawet doprowadzić do ich nadmiernej utraty. Do osłabienia kondycji naszej czupryny dochodzi w skutek niszczenia kolejnych warstw łusek, które stanowią pancerz ochronny dla kory włosa. Zdrowy włos posiada od 10-12 warstw łusek; osłabiony może mieć ich zaledwie kilka i wtedy staje się bardziej podatny na zniszczenie.

Włosom na ratunek

W jaki sposób można wpłynąć na przywrócenie gęstości swojej czupryny? Przede wszystkim należy zadbać o regularne skracanie. Najlepiej udać się w tym celu do dobrego salonu fryzjerskiego. Nie bez znaczenia jest też systematyczne oczyszczanie, ale przede wszystkim odżywianie włosów. W tym celu warto sięgnąć po linię kosmetyków lub wybrać naprawdę dobry suplement w postaci kapsułek. Jakie składniki powinny znaleźć się w tego typu preparatach? Przede wszystkim takie, które odbudowują strukturę włosa i pomagają zatrzymać w nim wilgoć. Warto też szukać składników, które zapobiegają utracie włosów oraz wzmacniają proces ich wzrostu, przyczyniając się jednocześnie do poprawy grubości włosa i odbudowania jego kondycji, a także dają nam efekt mocnych włosów. Wymienione składniki znajdziemy m.in. w suplementach diety. Na te składniki warto zwrócić uwagę:

  • Ekstrakt z prosa – dostarcza cebulkom kompleks witamin oraz kwasy tłuszczowe omega 6 i omega 3; wpływa tym samym na dogłębne odżywienie włosów
  • Kwas pantotenowy – odpowiedzialny za proces wzrastania włosa; dodatkowo zapobiega siwieniu włosów oraz podkreśla ich naturalną barwę; przyczynia się też do wytwarzania komórek włosowych
  • L-cystyna – ważny element budulcowy włosów (aminokwas); poprawia grubość włosa oraz przyspiesza proces jego wzrostu
  • Biotyna – składnik odpowiedzialny za tworzenie masy keratynowej; wpływa również korzystnie na stan korzenia włosa i jego łodygi; sprzyja procesowi wzrostu włosów i zapobiega ich wypadaniu; minimalizuje też problemy, takie jak: przetłuszczanie czy łupież; bierze też udział w procesach regeneracyjnych włosa.

Efekty, jakich można się spodziewać, już po miesięcznej kuracji, to silne włosy, odżywione, pełne blasku i energii oraz dające się z łatwością ujarzmić. Nadmierne wypadanie włosów stanie się przeszłością. Efektywność wymienionego suplementu, mogą też wspomóc – szampon oraz odżywka do włosów z tej samej linii.

Reasumując: jeśli Twoje włosy stały się cienkie czy trudniej nad nimi zapanować, nie sięgaj po kosmetyki do stylizacji. Postaw na preparaty, które pomogą zregenerować i odbudować Twoje włosy. Staraj się wybierać te, które opierają się na składnikach naturalnych oraz o potwierdzonej klinicznie skuteczności.  

One thought on “Bo włosy mają znaczenie!”

  1. Niestety borykam się problem cienkich włosów. Pomagają mi jedynie profesjonalne odzywki stosowane w salonach kosmetycznych, niestety te zabiegi nie są tanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *