W dzisiejszych czasach chcemy być efektywni nie tylko w pracy, ale także wszystkich pozostałych dziedzinach życia, niestety bardzo często przez nadmiar obowiązków, problemy z organizacją rozkładu dnia lub wiele innych, pozornie błahych przyczyn, nie osiągamy efektów, na jakie liczyliśmy. Jak można to zmienić?

1. Dbaj o siebie – troska o kondycję i dobre samopoczucie – odpowiednią ilość snu, właściwe odżywianie, aktywność fizyczną to podstawa w utrzymywaniu efektywności na wysokim poziomie. Dopuszczenie do permanentnego niewysypiania się lub niedożywienie, prędzej czy później odbija się na efektach pracy.

2. Dobry plan działania – choć nie każdy potrzebuje planu, aby działać efektywnie, nawet ogólnie zarysowany plan dnia pomaga uporządkować zadania i wykluczyć zbędne aktywności, które niepotrzebnie pochłaniają czas.

3. Trudne i ważne na początek – błędem wielu osób jest odkładanie trudności na koniec oraz niewłaściwa hierarchia zadań. Zaczynając od rzeczy najistotniejszych i najbardziej wymagających, najważniejsze cele osiąga się szybciej, a dodatkowym profitem jest satysfakcja i komfort psychiczny.

4. Rozwiązuj problemy od razu – czasem drobne, mało znaczące problemy są odkładane na później dla zaoszczędzenia czasu, niestety kiedy się nagromadzi się ich więcej, rozwiązanie wszystkich hamuje efektywne wykonywanie ważniejszych zadań.

5. Nie stosuj wymówek – od czasu do czasu stosuje je niemal każdy i nie ma w tym nic złego, zwłaszcza w przypadku fizycznego lub umysłowego przemęczenia, czy stresu. Na wymówki warto jednak uważać. Ich częste stosowanie niepostrzeżenie staje się nawykiem, nad którym trudno zapanować.

One thought on “5 sposobów na zwiększenie efektywności w pracy”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *